soep met kerstballen

Nadat ik twee kerstballen in de grote boom hier in het dorp had gehangen, kon ik het niet laten om er nog een paar te breien. Zo’n leuk werkje!


En hangen deze ballen nu in de voortuin.

Ik heb allerlei kleurtjes gebruikt want ik wilde me niet beperken tot de kerstkleuren groen/rood en wit.

Zo zou je ook paaseieren kunnen breien natuurlijk. Ik had het nog niet gedacht of ik kreeg een boekje van dochterlief: Arne en Carlos ‘Breien op hun paasbest’. Hoe leuk is dat! Nu hoeven mijn breipennen tenminste niet in het vet! 😉


De adventstijd gaat bij ons niet ongemerkt voorbij. Het stalletje staat klaar voor Jozef en Maria. Zij zijn met hun ezeltje op weg. Nu op de afzuigkap, elke week leggen ze weer een stukje van hun reis af.


Tot ze op 24 december in de stal aankomen en op 25 december Jezus wordt geboren. Ik ben ook jarig op Eerste Kerstdag. Wel bijzonder eigenlijk. Ik ben een kerstkind en dat staat gelijk aan een zondagskind, althans dat is mijn overtuiging.

Wanneer je op een rare dag jarig bent, is het vieren van je verjaardag een gedoe. Niemand kan wanneer jij dat graag zou willen. Ik ga die uitdaging dan ook niet meer aan.

Onze ouders hadden vroeger een poelierderij. Ik hielp toen ook wel mee in de winkel. Voor de Kerst was het altijd heel druk, we werkten hard maar hadden ook veel lol.


Waar ik me over verbaasde, jaar in jaar uit weer, waren de gestreste klanten die enorme hoeveelheden eten insloegen. Alles moest veel én perfect. Nu nog. Dat zie je ook terug in de media en lijkt met het jaar erger te worden.

Als ik die poppenkast rond de feestdagen zie, dan moet ik denken aan mensen met verdriet, ziekte of ander leed. Ook aan de derde wereld. Mensen die niets hebben, zelfs geen toekomstperspectief.
‘We have just one world but we live in different ones.’

Ik ben dan wel een kerstkind maar ik ben niet van de hele soesa rond Kerst. Ik bewandel, zeg maar, de gulden middenweg. En die houding deugd volgens Aristoteles.

Het idee om van Olpae een kerstdorp te maken vind ik dan wel weer prachtig, dus hangen de gebreide ballen in de boom. En branden er buiten lichtjes bij ons.

Geen boom in huis maar wel het stalletje.
De doos met kerstmeuk blijft lekker op zolder staan maar de krans hangt wel op de deur.
Geen Skyradio met kerstliedjes maar wel NPO radio 2.
Geen adventskalender unboxen maar wel de foto-challange van #Makersdecember (hierover vorig blogje).
Wel kaarten versturen maar hier géén Prettige Feestdagen op zetten.

Gelukkig is Janlief ook niet van het kerstgedoe, dus we eten lekker boerenkool of zo. Jan mag aan de klus.


En ik mag aan de brei! Heerlijk toch!


Hieronder onze bejaarde beestjes. Chiqo valt wat vaker om en slaapt meer. Guusje haar toestand is zorgwekkender. Ze valt af, gaat niet meer op’e strún buiten en ze eet slecht. De dierenarts deelt onze zorgen. We zijn nu in afwachting van de bloeduitslag.


Be safe, take care en kalm an! Met een lieve groet uit Olpae.

6 reacties (+voeg die van jou toe?)

  1. Diana
    dec 07, 2020 @ 13:14:40

    Ach, altijd zo sneu als zo’n beestje iets heeft.
    Hopelijk valt het mee.
    Beste beterschapswensen voor Guusje🍀🍀

    Beantwoorden

  2. Joke
    dec 07, 2020 @ 16:36:34

    Wat een verdrietig verhaal over Guusje. Ik vond haar altijd zo leuk. Ik hoop echt dat ze weer opknapt.
    En wat heb ik verder weer genoten van je “kerstverhaal”.

    Beantwoorden

  3. jan
    dec 07, 2020 @ 17:40:17

    en zo is het maar net. alles met mate en dan komt het wel weer goed
    het is onmogelijk om 2 dagen op mijn krent te zitten

    Beantwoorden

  4. Anita
    dec 08, 2020 @ 14:58:46

    Super leuk 👍😁👋 dank je wel!

    Beantwoorden

  5. anja
    dec 08, 2020 @ 17:48:46

    Heerlijk toch, als jullie allebei op je eigen manier kunnen genieten van de vrije dagen met Kerst! Het moeilijke met huisdieren vind ik, dat ze korter leven dan mensen, en dus zul je ooit afscheid van ze moeten nemen. Maar ik heb altijd me voorgehouden: ik geef ze een zo goed mogelijk leven, dan is hun dood beter te accepteren. Hopelijk halen de beide oudjes het nieuwe jaar!

    Beantwoorden

  6. Clarisse
    dec 13, 2020 @ 13:30:24

    Ik heb naar aanleiding van je vorige berichtje even opgezocht waar Olpae ligt. Ken het helemaal niet. Weer wat geleerd op aardrijkskundig gebied. Ik kwam de flyer van de kerstversiering tegen. Wat een hartverwarmend initiatief.
    Ik volg je helemaal inderdaad met de overdaad rond kerst. Hoe gekker het wordt hoe meer ik de neiging krijg om juist niet meer mee te doen. Dus een heerlijk herkenbare blog.
    En voor de beestjes veel liefde en warmte gewenst. Maar ik geloof dat dat bij jullie wel goed zit.

    Beantwoorden

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: